SAĞLIK SİGORTALARI

SAĞLIĞINIZ GÜVENCE ALTINDA

Sağlığınız bizim için en önemli nokta. Sizler için büyük risk ve maliyet oluşturan, hayatınızın her anında, yenileme garantili olarak A’dan Z’ye teminat altına alıyoruz. Tüm Sağlık paketleri içerisinde sağlığınızı ve bütçenizi yormadan seçim yapabilirsiniz.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Özel sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç husus bulunur. Öncelikle sağlık poliçenizin genel ve özel şartlarını çok iyi incelemeli, ana teminatlar hakkında detaylı bilgi almalı, anlaşmalı kurumları öğrenmeli, istisnalar ve teminat kapsamı dışında kalan hususları sigortacınıza sormalısınız. Çünkü onlarca farklı sigorta şirketi, yüzlerce farklı içerikte özel sağlık sigortası poliçesi sunarlar. Çoğu birbirinin aynı gibi görünse de bazı hususların gözden kaçırılması halinde beklenmeyen sürprizlerle karşılaşılabilir.Bu yüzden poliçenin çok detaylı incelenmesi ve tüm hususlar üzerinde titizlikle durulması gerekir.
Özel sağlık sigortası primleri kişinin yaşı, cinsiyeti, mevcut hastalıkları, riskleri ve tedavisi devam eden rahatsızlıklarının tamamı detaylı şekilde değerlendirilerek belirlenir. Poliçe kapsamına ek primler ile 18 yaşın altındaki çocukların ve eşin dahil edilmesi de mümkündür. Ayrıca kişiye özel ek teminatlar ile poliçe kapsamı genişletilebilir.
Özel sağlık sigortası genel olarak iki ana teminatı kapsar. Ayakta ve yatarak tedavi giderleri olmak üzere belirlenen bu teminatlar, kendi içinde sabit belli riskleri güvence altına almaktadır. Kişi isterse bunlardan birini veya her ikisini de poliçesine dahil ettirebilir. Hem yatarak hem ayakta tedavi giderlerinin ek teminatlar ile genişletilmesi mümkündür.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı olan ancak devlet hastaneleri yerine özel hastane ve sağlık kurumlarında tedavi görmek isteyen kişilerin, sadece SGK yasal katılım payı ücreti olan 15 TL ödeyerek özel sağlık kurumlarındaki sağlık giderlerinin karşılanması amacıyla hazırlanan poliçelerdir. Özel sağlık sigortalarından farklı olan tamamlayıcı sağlık sigortası, sigortalının devlet kurumlarında sıra beklemeden, zaman kaybetmeden ve daha kaliteli koşullarda sağlık hizmetini, küçük primler ödeyerek almasını sağlar.
Tamamlayıcı sağlık sigortası; yatarak ve ayakta tedavi ana teminatlarını kapsar. Teminat içerikleri bakımından özel sağlık sigortası ile benzer özellikler gösterir. Hizmet bedelinin bir kısmını SGK’dan, kalanını özel sigortadan tahsil eden özel sağlık kuruluşları için özel sağlık sigortası sahibi hastalar ile tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi olanlar arasında hizmet kalitesi ve kapsamı açısından herhangi bir fark bulunmaz.
Siz de SGK’lı iseniz ve özel sağlık sigortası almak yerine, özel sağlık kurumlarında hizmet alabileceğiniz daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası tam size göre.

POLİÇE GENEL ŞARTLARI

Sağlık Sigortası Genel Şartları